YSK'DAN AÇIKLAMA !!! 31 Mart Seçimi İptal Edilirse, Yeni Seçim 2 Haziran'da Yapılacak

29118 izlenme29 Mart 2019
Reklamlar
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart yerel seçimlerinin bazı yerlerde iptal edilmesi halinde, yenileme seçimlerinin 2 Haziran Pazar günü yapılmasına karar verdi.

YSK'nin Resmi Gazete'de yayımlanan kararında, 2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetler Seçimi Hakkında Kanun gereği, bir seçim çevresindeki seçimin, seçim işlemleri sebebiyle iptaline karar verildiği takdirde bir sonraki seçimin ne zaman yapılacağı belirtildi.

2 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ

Kararda bu nedenle, "31 Mart 2019 günü seçimi yapılamamış belediye seçimleri, muhtar ve ihtiyar meclisi/heyeti üyeliği seçimleri ile 1 Ocak 2019'dan bu yana oluşan mahalli idare birimlerinden olan köylerin muhtar ve ihtiyar meclisi üyeliği seçimleri"nin 2 Haziran Pazar günü yapılmasının gerektiği kaydedildi.

SADECE OY VERME İŞLEMİ TEKRARLANACAK

Kararda, yeniden yapılması gereken seçimlerin, bu seçimin tekrarı ve seçimin devamı niteliğinde olduğu, bu nedenle sadece oy verme işlemlerinin tekrarlanması gerektiği vurgulandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Patlıcan, biber ve kabağa yasak Şarkıcı Hadise'nin yurt dışında yaşayan halası hayatını kaybetti Ezanla Dalga Geçen AKP'li Milletvekilline Tepkiler Büyüyor CUMHUR İTTİFAKINI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN DESTEKLENDİĞİNİ DUYURDU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fatih Altaylı'dan Ali Babacan'ın Zor Duruma Düşüren FETÖ Sorusu