Anasayfa
13 Mayıs 2020 ( 33 izlenme )
Reklamlar

TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE YOĞUN BAKIMA...

Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Oktay Yavuz’un, Almanya’da bir hastanede uyutulduğu duyuruldu. Yeşilçam’dan üzücü bir haber geldi. Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Oktay Yavuz’un yoğun bakımda uyutulduğu ortaya çıktı. 10 sene önce çıkan vefat ettiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını da yazan Akay, “Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Oktay Yavuz, dün sabah yaşadığı Almanya’da hastaneye kaldırıldı. Yüksek ateş ve nefes darlığı çeken usta oyuncumuzun durumu ağır ve yoğun bakımda uyutuluyor. Bu mübarek günlerde dualarınızı eksik etmeyin.” ifadelerini kullandı. Onur Akay şöyle devam etti: “500’ün üstünde sinema filminde rol aldıktan sonra, o yıllarda nişanlı olduğu eşinin ailesi Almanya’ya yerleşme kararı alınca, o da sinemayı değil aşkını tercih etmiş ve 1974 yılında gurbetçi olarak Almanya'nın Remscheid şehrine yerleşmişti. 46 yıldır Almanya’da yaşan 77 yaşındaki emektar oyuncumuzun adını arama motoruna yazdığınızda ise, 2 Ocak 2010 yılında vefat ettiği ile karşılaşıyorsunuz. Ancak 10 sene önce çıkan haberler doğru değildi.”


Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, yakın çekimOKTAY YAVUZ KİMDİR? Oktay Yavuz 1 Ocak 1943 yılında Kayseri'de dünyaya geldi. 1963 yılında sinemaya başlayan Yavuz, Yeşilçam’ın kötü karakterli oyuncusu olarak ün yapsa da, yardımcı jön olarak birçok yapımda önemli rollerde de yer almıştır. 1974 yılında Almanya’ya yerleşen usta oyuncunun, Amerikan, İngiliz, Fransız, Alman ve Arap yapımcıların Türkiye’deki çalışmalarına da oyuncu olarak katkı sağlamıştır. Ayrıca kısa metrajlı belgesel yapımlar dışında birçok fotoroman yapımları da olan Oktay Yavuz, 500’ün üstünde sinema filminde rol almıştır. 1974’ten sonra ise Türkiye’ye izine geldiği dönemlerde bazı filmlerde rol alan usta oyuncu, daha sonra gelen teklifleri geri çevirmesinin sebebini ise, “Arkadaşlarımın 6 aydır işsiz olduğunu gördükten sonra, o roller bana teklif edilse bile kabul edemem.” sözleri ile açıklamıştı.

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Parti ve MHP'nin hazırlayıp sunduğu infaz yasası komisyondan geçti ÖZGÜR SÖZÜ VURDU GEÇTİ SARAY YIKILIYOR !!! Emine Erdoğan Dünya Ekonomik Forumu’nda konuştu! Bayramdan sonra alınacak yeni kararlar neler ?