Reklamlar

Süleymancılar tarikatı yurdunda çocuğa defalarca istismar

Denizli’de Süleymancılar tarikatına ait yurtta kalan 12 yaşındaki erkek öğrenci, Emre T. isimli bir belletmenin defalarca tecavüzüne uğradı, olayın üstünü kapatmaya çalışan yurt müdürü açığa alındı. Yaşananlar, öğrencinin sınıfın penceresinden attığı intihar notunun bulunmasıyla ortaya çıktı.. Öte yandan olayı haber geçen ajansların yurdun ismini gizlemeleri dikkat çekti. Süleymancılar tarikatı daha önce de İzmir Dikili de 7 erkek çocuğun tecavüze uğraması ve Adana Aladağ'da ihmalden dolayı çıkan yangın faciasında 12 çocuk ve belletmenin yanarak ölmesiyle gündeme gelmişti
Denizli’nin Çivril ilçesinin Akpınar mahallesinde bulunan Süleymancılar tarikatına ait Kervansaray Erkek Öğrenci Yurdu’nda 12 yaşındaki bir öğrenciye belletmen Emre T. Tarafından defalarca tecavüz edildiği ortaya çıktı. Olay, çocuğun hazırladığı intihar notunun bulunmasıyla öğrenilirken Emre T. gözaltına alındı, olayı kapatmaya çalıştığı ortaya çıkan yurt müdürü Murat Ç. hakkında da soruşturma başlatıldı.

Denizli’nin yerel basınında yer alan habere göre, Süleymancılar tarikatına ait Kervansaray Erkek Öğrenci Yurdu’nda belletmen olarak kalan Emre T. (19) 12 yaşındaki M.S.’ye defalarca tecavüz etti.

YURT MÜDÜRÜ ‘UNUT’ DEDİ!

12 yaşındaki öğrenciyi, yaşananları anlatmaması konusunda uyaran ve şiddet uygulayan Emre T. tecavüzlerini arttırınca küçük çocuk durumu yurt müdürü Murat Ç.’ye anlattı.

Müdür Murat Ç., küçük çocuğa olayı unutmasını ve kapatması gerektiğini söyleyerek belletmen Emre T.’yi Denizli’de aynı tarikata bağlı başka bir yurda gönderdiğini söyledi.

Yaşadığı olayın etkisinden kurtulamayan ve içine kapanan küçük çocuk okulda durumu bir arkadaşına anlatarak intihar etmek istediğini söyledi. Ertesi gün sınıfta yalnız kaldığı sırada intihar notu yazan ve başından geçenleri anlatan öğrenci notu sınıfın penceresinden attı. Notu bulan arkadaşları durumu hemen okul idaresine bildirdi.

Okul yönetimi savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık, soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, Çocuk İzlem Merkezi'nde (ÇİM) Cumhuriyet Savcısı, psikolog ve avukat eşliğinde M.S.'nin ifadesine başvuruldu.
Reklamlar
loading...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
EKREM İMAMOĞLU NİYE KABUL GÖRMEDİĞİNİ AÇIKÇA HAYKIRDI