SALDIRI UYARISI AMERİKAN ÜSLERİNDEN UZAK DURUN!

92 izlenme04 Ocak 2020
Reklamlar
İranlı General Kasım Süleymani'nin öldürülmesi sonrası Irak ve İran'da tansiyon yükseliyor. İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve İranlı yetkililerin intikam için misilleme mesajları vermelerinin ardından Irak'ta faaliyet gösteren Ketaib Hizbullah isimli Şii grup, Iraklıları uyardı.

"ABD ÜSLERİNDEN UZAK DURUN"
Haşdi Şabi'ye bağlı Ketaib Hizbullah (Hizbullah Tugayı) Pazar gününden sonra Irak halkının ve Irak güvenlik güçlerinin ABD üslerinden en az bin metre uzaktadurmalarını istedi. Irak Hizbullahı yarından sonra ABD üslerine saldırılar gerçekleştireceğini açıkladı.

İKİ SALDIRI YAPILDI
Bağdat'ta ABD Büyükelçiliği yakınlarına ve Salahaddin vilayetindeki ABD'li askerlerin kaldığı Beled Üssü'ne füzeli saldırı düzenlenmişti.

ÖRGÜT SÖZCÜSÜ EMİR BEKLİYORUZ DEMİŞTİ
Irak'taki Ketaib Hizbullah (Hizbullah Tugayları) sözcüsü Muhammed Muhi, Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi Mühendis'in öldürülmesine ilişkin yaptığı ilk açıklamada, "ABD'ye karşı yapılacak her saldırı için hazırlıklıyız, bunun için emir bekliyoruz" dedi.

AYNI ÖRGÜT ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ DE BASMIŞTI
ABD'nin Bağdat'taki Büyükelçiliği önünde 31 Aralık'ta Şii milis güçlerin öncülüğünde protesto gösterileri düzenlenmiş ve büyükelçilik binası ateşe verilmişti.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Instagram'dan konser veren Sıla, canlı yayını kapatamayınca Ali Babacan İçin Öyle Bir Konuştu ki ! DEVA Partisini Halkımıza Sorduk DESTECİ ERDOĞAN İLE KARŞI KARŞIYA GELDİ Erdoğan 'gerekirse aç kalırız' demişti: Saray'a ve meclise ultra lüks araçlar alınıyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
A Haber Düştü 'Su Yok Makine Var'