Anasayfa
08 Nisan 2019 ( 6773 izlenme )
Reklamlar

Nagehan Alçı: “Seçim Tekrarlanabilir” Dedi ve Tarih Verdi

Habertürk Yazarı Nagehan Alçı 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili flaş iddialara imza attı. Hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili hem de seçimlerle ilgili konuşan Alçı daha önce hiç duyulmamış bazı yorumlarda bulundu. İşte Naghean Alçı’nın o iddiaları… Nagehan Alçı yazısına haftasonu yaptığı araştırmaları anlatmak ile başladı. Alçı:

“Bu hafta sonu iki gün yazı yazmadım ve hem AK Parti hem CHP tarafının önemli yetkilileriyle görüşerek tezlerini dinledim. YSK’ya yakın kaynaklarla da konuştum. İçinde olduğumuz İstanbul çıkmazını ya da düğümünü çözümlemeye çalıştım. Benim gördüğüm gidişata göre, Yüksek Seçim Kurulunun kararı doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri 2 Haziran 2019 tarihinde yenilenebilir.” dedi.2014 Yılında Yalova’da Yapılmıştı

Nagehan Alçı bu olayın daha önce yapıldığını ve tekrar yapılabileceğini de şu sözleri ile vurguladı:

Şimdiki manzara 30 Mart 2014’te AK Parti adayı Yakup Koçal ile CHP adayı Vefa Salman’ın yarıştığı Yalova seçimlerinin sürecine benziyor. Orada önce Yakup Koçal kazanmıştı. Sonra CHP’nin itirazı üzerine oyların yeniden sayımıyla Vefa Salman öne geçmişti. Ardından YSK kararıyla seçim tekrarlanmıştı.

Nagehan Alçı İstanbul Seçimleri ile ilgili son tahminini de şu şekilde yaptı:

“İstanbul seçimlerinin 2 Haziran 2019’da yeniden yapılacağı tahminini üzülerek yapıyorum. İçim daralıyor bu yazıyı yazarken. Zira bu seçimin, özellikle ekonomik olarak ülkemize zarar vereceği kanısındayım. Sandık yorgunu bir toplumuz ama buna rağmen biz İstanbullular bir seçime daha gireceğiz büyük olasılıkla.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Veli Ağababa Erdoğan'ın Videosunu Paylaştı CUMHURBAŞKANLIĞI İMAMOĞLU'NA MEYDAN OKUDU! ATATÜRK'E HAKARETLER DİNMİYOR ! BUNLAR CEZASIZ KALMAMALI !!! AKP'Lİ BELEDİYEDE DİNİ VE RESMİ NİKAHTA YENİ UYGULAMA