Ana Sayfa
09 Haziran 2021 ( 9 izlenme )
Reklamlar

KAT SERBESTİSİNE KISITLAMA GELİYOR

devir bitti

İnşaat sektörü ve şehirlerimizi yakından ilgilendiren bir son dakika gelişmesi yaşandı. Habere göre kat serbestisiyle ilgili sınırlamalara getirilerek yüksek binalar yapılmasının önüne geçilecek.AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, yeni kanun teklifi ile ilgili olarak ”Yüksek binalar yapılamayacak, kaçak binalara ce’za artacak” dedi.İşte Muş’un açıklamalarından öne çıkanlar;

KAT SERBESTİSİNE KISITLAMA GELİYOR 
Yüksek binalar yapılmayacak. Kat serbestisine sınırlama getiriyoruz. Kaçak olarak bilinen ya da ruhsatın dışında eklemeler yapılan imalatlarla ilgili tapuya bildirim zorunluluğu getiriyoruz.
Yani bir vatandaş bir daire almaya gittiğinde orada eğer binada böyle bir aykırılık söz konusuysa bunu tapuda görecektir. RUHSATA UYGUN HALE GETİRİLECEK Ne zaman kaldırılacak bu? Bu, imalatçı tarafından ruhsata uygun hale getirilene ve belediye tarafından onaylanana kadar tapuda bu kalacaktır. Düzeltildiği takdirde bu şerh kaldırılacaktır.

“CE’ZASI OLACAK! BELEDİYEDEN TAHSİL EDİLECEK. ÖDENMEZSE…” 
Vatandaş bu düzeltmeyi yapmazsa, ilgili belediye o da yapmazsa Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kısımları yıkacaktır.


Ortaya çıkacak tüm masraflar yüzde yüz artırılarak idareden tahsil edilecektir. Eğer idare ödemezse merkezi yönetimden gönderilen ödenekten kesilecektir. Arsanın değerine göre ceza miktarı değişecektir. Yatay mimari olarak dile getirdiğimiz uygulamanın yer bulması amacıyla, bundan sonra binalar istedikleri kadar yukarı gidemeyecekler.’TRAŞLAMA YOK Mevcut binaların traşlanması olmayacak. Onlarla ilgili bir planlama yok”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Görevden Alındı Koronavirüsün 1 Numaralı Belirtisi Değişti AKP’li belediyenin işten çıkarttığı bir çocuk babası işçi intihar etti CHP ŞİŞLİ'YE KAYYIM ATANDI