Kanal İstanbul'a Onay Veren Prof. Alarçin’i Görevden Aldı

132 izlenme26 Aralık 2019
Reklamlar
Kanal İstanbul’ projesi ilgili siyasi tartışmalar sürerken, konunun yansımaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bürokrasisini de etkiledi. Edinilen bilgiye göre, ‘Kanal İstanbul’ projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED raporuna önceki yönetim zamanında olumlu görüş bildiren Prof. Dr. Fuat Alarçin’in, yeni yönetim zamanında görüşünü değiştirmesi istendi.

Yeni yönetimin hazırladığı rapora imza atmayan Prof. Dr. Alarçin’e, “Sizinle çalışamayacağız” dendi. Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Alarçin, yıl sonuna kadar izne ayrıldı.

İDDİALARI DOĞRULADI
‘Kanal İstanbul’ projesi nedeniyle görevden alındığı öne sürülen Prof. Dr. Alarçin, iddiaları doğrularken, daha fazla açıklama yapabilmek için üniversitesinden izin alması gerektiğini söyledi.

2.5 AY SONRA GÖREVDEN ALDI
İBB’nin yeni yönetiminin, eylül ayında görev süresi dolan Prof. Dr. Alarçin’in, görev süresinin bir yıl uzatılması için Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yazı yazdığı da belirtildi. Ancak İBB, görev süresinin bir yıl uzatılmasını istediği Prof. Dr. Alarçin’i, ‘Kanal İstanbul’ konusundaki görüşünü değiştirmediği için 2.5 ay sonra görevden aldı.

AYŞEN ERDİNÇLER’İ ATADI
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na Prof. Dr. Fuat Alarçin’in yerine, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşen Erdinçler’i atadı.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rus devlet televizyonu Rossiya 1, Erdoğan'ın Rusya ziyareti sırasında Putin'in kapısında bekletildiği anların görüntülerini kronometre ile yayınladı Halk TV ile yollarını ayıran Uğur Dündar yeni kanalını açıkladı ETHEM SANCAK'IN KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK SÖZLERİ GÜNDEM OLDU SKEÇTİ GERÇEK OLDU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çorum'da 2 kişiden kahreden haber geldi