Kanal İstanbul'a Onay Veren Prof. Alarçin’i Görevden Aldı

3 izlenme26 Aralık 2019
Reklamlar
Kanal İstanbul’ projesi ilgili siyasi tartışmalar sürerken, konunun yansımaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bürokrasisini de etkiledi. Edinilen bilgiye göre, ‘Kanal İstanbul’ projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED raporuna önceki yönetim zamanında olumlu görüş bildiren Prof. Dr. Fuat Alarçin’in, yeni yönetim zamanında görüşünü değiştirmesi istendi.

Yeni yönetimin hazırladığı rapora imza atmayan Prof. Dr. Alarçin’e, “Sizinle çalışamayacağız” dendi. Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Alarçin, yıl sonuna kadar izne ayrıldı.

İDDİALARI DOĞRULADI
‘Kanal İstanbul’ projesi nedeniyle görevden alındığı öne sürülen Prof. Dr. Alarçin, iddiaları doğrularken, daha fazla açıklama yapabilmek için üniversitesinden izin alması gerektiğini söyledi.

2.5 AY SONRA GÖREVDEN ALDI
İBB’nin yeni yönetiminin, eylül ayında görev süresi dolan Prof. Dr. Alarçin’in, görev süresinin bir yıl uzatılması için Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yazı yazdığı da belirtildi. Ancak İBB, görev süresinin bir yıl uzatılmasını istediği Prof. Dr. Alarçin’i, ‘Kanal İstanbul’ konusundaki görüşünü değiştirmediği için 2.5 ay sonra görevden aldı.

AYŞEN ERDİNÇLER’İ ATADI
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na Prof. Dr. Fuat Alarçin’in yerine, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşen Erdinçler’i atadı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'Lİ SEÇMENİN TESPİTİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI!!! Gecenin Bulmacası Adaya mı? Yoksa Partiye mi? Oy Verirsiniz!!! AKP OY İÇİN BUNU DA YAPTI HDP'YE GİTTİ Ekrem İmamoğlu Cami çıkışı ıslıklarla yuhalandı! İstanbul'da protesto

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ERKAN TAN İMAMOĞLU YORUMUYLA YİNE HADDİNİ AŞTI