İş Büyüyor 'Marmaris Erdoğan'

40547 izlenme21 Temmuz 2020
Reklamlar
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP grubunda konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklenen Kılıçdaroğlu, "Devletin en tepesindeki kişi aldatılma kapasitesine sahipse o koltukta oturmaması lazım. Her gelen seni aldatmış" dedi.

‘SEN NERDEYDİN’
Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kendisinin çıkışıyla ilgili spekülasyon yapan Erdoğan'a "Benim nasıl çıktığımı merak ediyorsan Hayati Yazıcı'ya sor. O nasıl çıktıysa ben de öyle çıktım. Asıl sen o gece neredeydin bunu açıkla" diye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

SEN ÇOCUK MUSUN’
* Erdoğan, “Aldatıldık” diyor. Ne aldatılması! Sen çocuk musun? Devletin en tepesindeki kişi aldatılma kapasitesine sahipse o koltukta oturmaması lazım. Bir terör örgütünün en tepesindeki kişi seni aldatma kapasitesine sahipse senin o koltukta oturmaman gerekli! Her gelen seni kandırmış. Sonra kalkıp Rabbim de milletim de bizi affetsin diyor. Peki 251 şehidin kanı ne olacak? Sen Marmaris’te saklanırken o insanlar şehit oldu. Erdoğan bana "O gece Atatürk havalimanından nasıl ayrıldın" diyor. Bunu Hayati Yazıcı'ya sor. O da aynı uçakta geldi. O nasıl ayrıldıysa ben de öyle ayrıldım. Asıl o gece sen neredeydin bunu açıkla. Neden Marmaris'e saklandığını açıkla.”

SARIZEYBEK: ‘BEN AFFETMEYECEĞİM’
Öte yanda emekli albay Erdal Sarızeybek ‘Erdoğan’ın millete verecek bir hesabının olduğunu ancak bu hesabı vermek yerine af dilediğini’ belirterek ‘ben affetmeyeceğim, Allah da affetmez’ dedi.

Kaynak: Ajanslar
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hastanede Gergin Anlar Metin KÜLÜNK KONUŞTU - SARAYA MAYIN GİBİ DÜŞTÜ MECLİSTE AKP'LİLERİ TÜRKLÜK KONUSUNDA YERİN DİBİNE SOKTU Osmanlı´da, Doğru Bildiğiniz Yanlışlar....

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ÖZHASEKİ CANLI YAYINDA DALKAVUK DEDİ