İMAMOĞLU'NU İŞTE BU YÜZDEN İSTEMİYORLAR

3161 izlenme12 Nisan 2019
Reklamlar
Sayıştay, AKP’li Arnavutköy Belediyesi'nin İlim Yayma Cemiyeti'ne ait binadaki özel okula yaptığı harcamalardan dolayı kamunun zarara uğratıldığını tespit etti. Sayıştay’da yapılan yargılama, AKP’nin kamu kaynaklarını dini cemaat ve vakıflara aktararak kamu zararına yol açtığını kanıtladı.

“Bir metre hortuma 78 lira ödemesi” ile bilinen AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nin, İlim Yayma Cemiyeti’nin, Yeşilcami İlme Hizmet Vakfı’na, onların da bir koleje kiraladığı binaya yaptığı harcamalardaki hukuka aykırılık Sayıştay’ın kararı ile ortaya konuldu.

BELEDİYEDEN CEMİYETE YARDIM
Sayıştay’ın 2017 yılı denetim raporunda yer alan “Belediye Tarafından Dernek ve Vakıflara Mevzuata Aykırı Olarak Yardımda Bulunulması“ bulgusu yargılama konusu oldu. Sayıştay denetçilerinin, Arnavutköy 2428 parselde yer alan mülkiyeti Cemiyete ait olan ve bir başka vakıf tarafından işletilen özel okul binasına belediye bütçesinden yapılan işler ve tutarları şöyle:

“Çatı Katı Konferans ve Spor Salonu (913 bin 371 TL), Peyzaj, Bahçe Düzenlemesi ve Basketbol Sahası (114 bin 586 TL), Yüzme Havuzu (140 bin 216 TL), İç Cephe Boyası (13 bin 850 TL)”

İŞBİRLİĞİ DEĞİL YARDIM
Raporda, cemiyetin başvurusu üzerine AKP’li Belediye Başkanı’nın Meclis’ten aldığı yetkiyi kullanarak protokol imzaladığının altı çizildi.

Kaynak: Yeniçağ
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mardin'de AKP'ye Ağzının Payını Verdiler! Helal Olsun !!! Cumhuriyet Halk Partisinde bugün beklenmedik bir istifa haberi geldi... 2 DAKİKADA 18 SENEYİ ÖZETLEYEN GÜZEL İNSAN İngilizce soruyu Fransızca karşıladı Türkçe cevaplattırdı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yılmaz Özdil Erdoğan'ın DNA'sını çözmüş gülmeye hazır olun