Erdoğan Ağzından Baklayı Çıkardı: 'PAZARA KADAR DEĞİL , MEZARA KADAR DA DEĞİL, 31 MART'A KADAR'

548 izlenme24 Şubat 2019
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak canlı yayında yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri ve gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, 31 Mart seçimleri sonrası ABD'ye bir ziyaret gerçekleştirebileceğini belirtirken tanzim satışları hakkında, "Bu adımı attık ve fiyatlar bir anda yüzde 50 düştü. 31 Mart'a kadar bu süreç böyle devam edecek" dedi. Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklamaları şöyle;

‘AKP’Lİ BELEDİYELERLE BU İŞE GİRDİK’

“Buradan bir açıklama yapayım… Biz nereden bu işe girdik, patates, soğan, sivri biber, patlıcan gibi… Bundan dolayı işe girdik. Patatesler, soğanlar depolanıyordu. Vatandaşım üreticiden 2-3 TL’ye alınırken, vatandaşıma 8-10 TL’ye geliyordu. Çarşı pazara arkadaşlarımızı gönderdiğimizde doğru olduğunu gördük.

Zincir marketlerde bunun çok daha üst düzeyde olduğunu gördük. Ben arkadaşlarımı gönderdim, doğru olduğunu gördük. AK Partili belediyelerle bu işe girelim dedik. Bu çadırlarda vatandaşlarımıza bu adımı atalım dedik.”

’31 MART’TA KADAR BU SÜREÇ BÖYLE DEVAM EDECEK’

“Bu adımı attık ve fiyatlar bir anda yüzde 50 düştü. 31 Mart’a kadar bu süreç böyle devam edecek. Ama zincir marketlere ne oluyor, neden rahatsız oluyorsunuz? Siz 250-300 çeşit ürün satıyorsunuz. Neden rahatsız oluyorsunuz? Biz et kıymaya girmedik. Bir ara kıyma 35 TL'ye çıktı. Biz ithale girince fiyat 28 TL'ye düştü. Biz devletsek bu zulmü ortadan kaldırmalıyız.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MİLLET AKP'YE FANA SAYDIRDI Antalya'da Sığınmacı Kavgası!.. 'ORTALIK TOZ DUMAN' Berna Laçin'den AKP'ye Çok Sert "SİLEYİM MESAJI" Sabah Yazarı Dilek Güngör'ün Haberi Kulisleri Hareketlendirdi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan Market Alışverişine Çıktı