Emekli Orgeneral Aytaç Yalman, toprağa böyle verildi

11 izlenme21 Mart 2020
Reklamlar
Emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın geçtiğimiz Pazartesi günü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybetmesi sonrası cenaze töreni 'kısıtlı' olarak gerçekleştirdi. Prosedür gereği Birinci Ordu Komutanlığı'nda tören yapıldıktan sonra toprağa verilmesi gereken Yalman, virüs taşıdığı gerekçesiyle daha izole bir ortamda toprağa verildi. Salgından dolayı Yalman'ın cenaze töreninin nerede ve ne zaman yapılacağı bilgisi kamuoyuyla paylaşılmamıştı. Törene 1 tuğgeneral ile Yalman'ın 4 yakını katıldı.

YALMAN'IN CENAZESİNDE DİKKAT ÇEKEN DETAYYalman'ın cenaze töreni ise dikkat çeken bir sahneye sebep oldu. Eski Kara Kuvvetleri Komutanı, askeri törenle değil yakınlarının katıldığı ufak bir cenaze töreniyle toprağa verildi. Yalman'ın tabutuna omuz verenlerin giydiği koruyucu kıyafet dikkat çekti.

YALMAN İÇİN 'KISITLI TÖREN'Aytaç Yalman için Birinci Ordu Komutanlığı'nda tören yapılması gerekirken, Kovid-19 önlemleri çerçevesinde 'kısıtlı tören' yapıldı. Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre; cenazesinin hastaneden alınıp mezarlığa götürülmesinde Merkez Komutanlığı tarafından taşıma ve saygı mangası görev yaptı. Ailesinden alınan bilgiye göre cenazeye ordunun görevlendirdiği 1 tuğgeneral ile 4 yakını katıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Görüntülendi Sözcü Yazarı Beştepe'de Erdoğan İle Görüşen İsmi Açıkladı Erdoğan, Berat Albayrak'ın istifasını istedi! Güzel Yıldızın Koltukaltı Tüyleri Olay Oldu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mansur Yavaş'a ANKARA'da ALÇAK PROVOKASYON!..