Anasayfa
16 Ocak 2019 ( 1284 izlenme )
Reklamlar

Durum Çok Vahim!.. AKP İÇTEN VURULDU!..

AKP’nin Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ’ın, Enpolitik’te kaleme aldığı yazısında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Selçuk Özdağ, çok ciddi bir ekonomik krizin olduğunu ve anketlerin AKP adına iç açıcı olmadığını söyledi.

"CİDDİ BİR EKONOMİK KRİZ VAR!"

“Çok ciddi bir ekonomik kriz var, bunu görmezden gelmek bu gerçeği ortadan kaldırmaz” diyen diyen Özdağ, "Sefalet nasihatle veya dini telkinle bastırılamaz" ifadelerini kullandı.

'FUKARALIK ALLAH'A İSYANA KADAR GÖTÜREBİLİR'

31 Mart seçimlerine de değinen Özdağ, "Dost acı söyler" başlıklı yazısında partisine anket uyarısında bulunurken, "Fukaralık o kadar ağır sonuçlar doğuran bir şeydir ki insanı Allah'a isyana kadar götürebilir. Kimse -ben bunun önünde- dururum diyemez. Bugün sokakta en çok ekonomik kriz konuşuluyor." değerlendirmesinde bulundu.

AKP'nin inandırıcılığını yitirdiğini söyleyen Selçuk Özdağ, "Liyakatin yerini -tek meziyeti- alkış çalmak olan kişiler aldı" dedi. Özdağ'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

'SEFALET NASİHATLE DİNİ TELKİNLE BASTIRILAMAZ'

"Anketler iç açıcı değil. Sefalet nasihatle veya dini telkinle bastırılamaz. Peygamber efendimiz, küfürle fakirlik neredeyse bir arada yazılacaktı, demiştir. Fukaralık o kadar ağır sonuçlar doğuran bir şeydir ki insanı Allah'a isyana kadar götürebilir. Kimse -ben bunun önünde- dururum diyemez. Bugün sokakta en çok ekonomik kriz konuşuluyor. Bu ülkenin insanlarının imkanları bu kadar pahalılığı kaldırmaya müsait değil."

'KEMER SIKILACAKSA ÖNCE ÜLKEYİ YÖNETENLER SIKMALI'

" Ancak, vatandaşı rahatsız eden aşağıdaki daralmanın yukarı yansımamasıdır. Türk insanı merttir, her türlü, yokluğa,sıkıntıya tahammül eder. Ama başındakilerin de aynı sefaleti, yokluğu paylaşmasını ister. Kendisi açken yöneticilerinin hayat tarzlarından hiç taviz vermemelerine katlanamaz. Eğer kemerler sıkılacaksa önce ülkeyi yönetenlerin topluma örnek olmaları gerekir. Vatandaş bunu görmezse istismar edildiğini, siyasetin yanlışlarının faturasının kendisine kesildiğini düşünürüz. Ve tabi bunu kabullenemez."

'BEKLENMEDİK SONUÇLAR ÇIKABİLİR'

Bu aşınma sürdüğü takdirde yerel seçimlerde beklenmedik sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Eskiden AK partide bir çok ikinci adamın varlığından söz edilirdi. Öne çıkan bir çok değerli isim vardı. Bugün ikinci, üçüncü, dördüncü adamlar bile kalmadı. Liyakatin yerini -tek meziyeti- alkış çalmak olan kişiler aldı."

loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cübbeli'den İmam-Hatip ve İlahiyat Fakülteleri açıklaması Ekrem İmamoğlu'nun Arşiv Görüntüleri İnternet'e Düştü BİNALİ CUKKA İTTİFAKINI ZORA SOKACAK ÇIKIŞ YAPTI MHP Yozgat adayı: “İyi ki AKP’den istifa etmişim”