Reklamlar

DAMAT GÜVEN VERMİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Abant kampında konuştu. Kılıçdaroğlu hükümeti eleştirerek "Damat güven vermiyor. Söylediği rakamların hiç birisi tutmadı ama olsun, iki ay sonra yenisini açıklarım diyor. Dört gençten biri işsiz. Kişi başına milli gelir 9 bin 300 dolara düştü. Bütçe açığı 98 milyar değil 138 milyar olacak yani yeniden borçlanacağız. Enflasyon yüzde 8 olacak demişlerdi yüzde 12 olacak diyorlar. Ve diyarlar ki niçin bize güvenmiyorsunuz? Neyinize güveneceğiz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

“Enflasyonun yüzde 9 ilan edilmesi ancak parti devletinde olur. Vatandaş görüyor, nasıl olur da yüzde 9 olur. Cebinden çıkan paraya bakıyor aldığı ürüne bakıyor. Devlet benim istediğim gibi rakamlar üreteceksiniz diyor. Önümüzdeki aylarda asgari ücretten kesilen vergi dilim arttığı için daha da artacak. Asgari ücretli vergi verecek ve Saray’daki beylere kimse dokunamayacak. Hepsinin cebi dolar dolu, kavga rant üzerinden çıkıyor. Damada her türlü yetki verildi. Hanedan devletinin varlık nedeni de bu işte.

DAMAT GÜVEN VERMİYOR
Damat güven vermiyor. Söylediği rakamların hiç birisi tutmadı ama olsun, iki ay sonra yenisini açıklarım diyor. Dört gençten biri işsiz. Kişi başına milli gelir 9 bin 300 dolara düştü. Bütçe açığı 98 milyar değil 138 milyar olacak yani yeniden borçlanacağız. Enflasyon yüzde 8 olacak demişlerdi yüzde 12 olacak diyorlar. Ve diyarlar ki niçin bize güvenmiyorsunuz? Neyinize güveneceğiz
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İYİ Partili Aydın’dan ilginç AKP benzetmesi