Bülent Arınç'tan Zam Haberine Büyük Tepki

995 izlenme01 Temmuz 2019
Reklamlar
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirilen Bülent Arınç, maaşlarının 13 bin TL'den 18 bin TL'ye çıkarılmasını eleştirenler için 'edepsizler' dediği görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğine getirilen Bülent Arınç, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin ile Yıldırım Akbulut'un Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yaptıkları toplantıda maaşlarının 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarılması kamuoyunda tepki çekmişti.

TBMM Başkanlığı'nın, devlete hizmet etmiş kişilerin bilgi ve birikimlerinden istifade edebilmek için oluşturulan YİK üyeleri için Beştepe'de birer oda ve sekreter tahsis ettiği, şu ana kadar sadece Arınç'a verilen odanın hazırlandığı, diğer üyelerin odasının ise düzenlendiği belirtilmişti.

YİK Üyesi Bülent Arınç'ın 14 Haziran tarihinde Habertürk'te yayınlanan programda, alacağı maaşa dair eleştirilerin gündeme gelmesi üzerine şu ifadeleri kullanmıştı:

"Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?"

Arınç, neden Erdoğan'ın yanında yer aldığına dair soruya ise, "Bu benim hem insani bir görevimdir hem de İslami bir görevimdir. Ben onlar için kıymetli bir insanım onlar da benim için kıymetli insanlardır" yanıtını verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Herkes Bu Yemeği Konuşuyor...Gökçek Yine Yanıldı! İstanbul seçiminin İptali Bundan Güzel Anlatılamazdı...Ekrem İmamoğlu bu abiyi bulsun Bu masanın etrafında oturanlara dikkatle bakın! İşte Türkiye’nin gerçek dostları NEREDE BİR AKP'Lİ GÖRSEM AKLIMA BU VİDEO GELİYOR

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Meral Akşener'den anket açıklaması!