Bakan ve Ailelerine Ömür Boyu Vatandaş Bakacak!

15 izlenme25 Kasım 2019
Reklamlar
AK Partili milletvekillerinin TBMM gündemine taşıdığı 95 maddelik torba yasa teklifinin ayrıntılarından "Bakanlar ve ailelerine ömür boyu ücretsiz sağlık hizmeti" teklifi çıktı.

AK Parti milletvekilleri TBMM'ye 95 maddelik yeni bir torba kanun teklifi verdi. İçişleri, Jandarma, Sahil Güvenlik ve göçmenlerle ilgili yasalarda bir dizi değişiklik öngören teklifteki maddelerin arasına, ‘Bakanlar ve ailelerine ücretsiz sağlık hizmeti' maddesi de sıkıştırıldı.

Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer'in haberine göre torba teklifin 47'nci maddesine göre; Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, bu görevlerde bulunmuş olanlar ile bunların eşleri, anne ve babaları ile bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının ve ölenlerden SGK ile ilişiği bulunmayan dul ve yetimlerinin sağlık giderleri ömür boyu TBMM üyelerinin tabi oldukları esaslar çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı bütçesinden ödenecek. Bu isimler, hiçbir kamu görevlisi ve sigortalının yararlanamadığı ücretsiz 12 adet implant dahil 5 yıldızlı sağlık harcamaları karşılanacak.

EYT'LİYE SAĞLIK HİZMETİ YOK
Emeklilikte yaşa takılanlar, emekli aylığı alamadıkları gibi yıllarca prim ödedikleri halde bir işte çalışmadıkları sürece sağlık hizmetlerinden de yararlandırılmıyor. Çalışmadan emekli olacağı günü bekleyen EYT'lilerin sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmesi için öncelikle gelir testini yaptırması gerekiyor. EYT'liler gelir testi sonucunda eğer hane halkı ortalama geliri asgari ücretin 3'te 1'inden az ise Yeşil Kartlı olarak prim ödemeden sağlıktan yararlanıyor. Asgari ücretin 3'te 1'inden çok ise 76 lira 75 kuruş aylık prim ödemediği sürece sağlık haklarından yararlandırılmıyor.
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Corona virüsünün nedenini İmamoğlu’na bağladı! MÜJDE ÖĞRENCİLERE 2300 TL YATACAK Ekrem İmamoğlu'na 'KİMLE BERABERSİNİZ' diye sordular... Sosyal Medyadan Canlı Yayın Yapan Kişi, Takipçilerinin Gözü Önünde Kendini Astı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Saray'ın Menüsündeki İçecek Listesi İnternet'e Düştü