Bakan duyurdu: Kira bedeli alınmayacak

23 izlenme22 Mart 2020
Reklamlar
Koronavirüs salgınından dolayı alınan ekonomik tedbirlerle ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hazine taşınmazlarında kiracı konumunda bulunanlardan kira alınmayacağını veya indirime gidileceğini açıkladı.

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zor günler geçirilirken Türkiye'de de devlet, işletmelerin bu süreçten en az etkilenmesi için üst üste tedbirler alıyor.

HAZİNE TAŞINMAZLARI ÜZERİNDEKİ TİCARİ ÜNİTELERDEN KİRA ALINMAYACAK
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter sayfasından hazine taşınmazları üzerinde ticari işletmeleri olanlarla ilgili haberi paylaştı ve şunları yazdı: "Koronavirüs önlemleri kapsamında, hazine taşınmazları üzerinde tahsisli olan ve faaliyetleri durdurulan ticari ünitelerden bu süreçte kira bedeli alınmayacak, açık olan ticari ünitelerde ise personel sayısı ve faaliyet süresi dikkate alınarak kira bedelinde indirim sağlanacaktır."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu Anda İdlib'ten Topraklarımıza Geliyorlar Dedi ANKARADA'Kİ PİSLİKLER GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLADI Erdoğan'ın beyin yakan sözleri: Uzay gemimizi yaptık! Yatar yatmaz uyuyun, yatağın şekli, yorgandan battaniyeye varıncaya kadar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu’ndan Su Zammı Eleştirilerine Yanıt Geldi!