AKP’li aday camide sofra kurup oy istedi

419 izlenme20 Şubat 2019
Reklamlar
Tartışma başlatan kahvaltı programı Cumartesi günü gerçekleşti. Yalova Kadıköy Beldesi'nin belediye başkan adayı AKP'li başkan Mehmet Şahin, mahalle sakinleri ile Özden Mahallesi'ndeki Yeşil Camii'nde kahvaltı yaptı.

Şahin, kahvaltı fotoğraflarını sosyal medyadan paylaştı ve şu notu düştü: “Cemaat ile kahvaltı programımızı gerçekleştirerek vatandaşlarımızın isteklerini dinledik.”

AKP'li başkanın camide kahvaltı yapması büyük tepki çekti. Paylaşımı silen başkan, ‘Cami derneğinin organizasyonu' savunmasını yaptı. Şahin, konuyla ilgili SÖZCÜ'ye “Ben düzenlemedim. Ayda bir rutin toplantı var, bizde davet edildik, gittik” demekle yetindi.

AKP'li Mehmet Şahin Yeşil Camii'ndeki kahvaltıyı Facebook'tan bu fotoğrafla paylaştı. Takipçileri “Dayı sen kaç yaşında adamsın camide hiç siyaset mi olur. Yazık” dedi.

DİNİ ALET EDİYORSUNUZ

DP'den iken AKP'ye geçen ve yeniden başkan adayı gösterilen Şahin'e sosyal medyadan şu tepkiler geldi.

– Biz siyaseti seçim ofisimizde yapıyoruz. Camide siyaset olmaz. Yazıklar olsun. (Sercan Sönmez)

– Cami ibadet, ahlak ve eğitim yeridir. Cami siyaset yeri ve parti faaliyet binası değildir. (İhsan Yılmaz)

– Mahallemizin bir ferdi olarak bu olayı kınıyorum. (Ali Sönmez)

– Camide siyasete hayır sahalarda görmek isteriz. (Osman Oskan)

– Mehmet abi her zaman takip eden ve takdir eden bir kardeşin olarak bu olmadı? Göze hiç hoş gelmedi. Ayak basılan yerde üstelik bir ibadethanede bu yemek ne oluyor. (Hökemen Osman)

– Başkanım hiç olmadı yahu. Cumartesi günü bütün lokantalar kapalı mıydı yazık. (Kerim Aksoy)
loading...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye Tarihi Kapak İzmir'de Akşam Saatlerinde Korku ve Panik Yaşandı 10 günlük yasağa dikkat çekici gerekçe DENİZLİ'DE BÜYÜK COŞKU!.. PAYLAŞ